M@D
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım"

+2
Masum Aydın
Burak Akgul
6 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Empty Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım"

Mesaj tarafından Burak Akgul C.tesi Kas. 07, 2009 11:28 am

değerlendirebileceğimiz bi tane daha reklam çıktı...

https://www.facebook.com/video/video.php?v=1172471549797&ref=nf
Burak Akgul
Burak Akgul
Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu

Bölüm/Sınıf : İşletme-2. Sınıf

Character sheet
ÖZAX: 25

http://twitter.com/burakakgl

Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Empty Geri: Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım"

Mesaj tarafından Masum Aydın C.tesi Kas. 07, 2009 12:54 pm

gerçekten güzel reklam olmuş, bu kadar t ile başlayan kelimeyi bulup ondan güzel bi reklam yapmak zor olsa gerek. Smile
Masum Aydın
Masum Aydın
Başkan
Başkan

Bölüm/Sınıf : Management 2

Character sheet

Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Empty Geri: Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım"

Mesaj tarafından ipek C.tesi Kas. 21, 2009 8:26 pm

Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_neutral bu ne yahu ekranda kaosdan başka bşey yok ki;powerpointte sen de yaparsın heralde böyle bir reklam "t" ile başlayan ne çok sözcük bulmuşlar yeşil zemine dandan gerilim müziğiyle hızlı hızlı oturtmuşlar diye madalya mı takcaz???
ipek
ipek
MADawards
MADawards

Bölüm/Sınıf : İktisat/2,5.sinif

Character sheet

Mesaj tarafından Masum Aydın C.tesi Kas. 21, 2009 8:33 pm

ama ipek şöyle ki; Smile

dogru söyluosun, kurgu,çekim ve senaryo olarak reklamda hiç bi numara yok. ancak, reklam metni ve o metnin reklamın mesajıyla şahane bir uyumu sözkonusu.

ismi t harfi ile başlayan bir gazetenin, o kadar t harfi ile başlayan makul ve uyumlu kelime bulup, bu kelimelerle günümüz türkiyesini özetleyebilen bir cümle kurup, finalide "taraf olma" mesajı ve taraf kelimesiyle bitirmek zor iş. bence zaten reklamın numarası da o zaten.
Masum Aydın
Masum Aydın
Başkan
Başkan

Character sheet

Mesaj tarafından ipek C.tesi Kas. 21, 2009 8:43 pm

tabur top tüfekle bir dertleri olduğu kesin ben de TSK'ya giydiriyim beni de takdir etsinler... ideolojiyi bir kenara bıraktım ama reklamın hiç bir numarası yok o zmn ,zaman'a haksızlık eşit oy almaları, ya da haber türk'ün şu ustalık temalı olan zaten süperdi yazık olcak gibi=(
reklamları önerenlerle oy verenler farklı kişiler heralde bir insan ikisi arasındaki farkı göremez mi yoksa?
ipek
ipek
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından Ahmet SARP C.tesi Kas. 21, 2009 8:56 pm

İpek iş politik görüşlere kalıyor olsa biliyorsun ki ben ne Zaman'a, ne Taraf'a, ne de Sabah'a oy veririm. Hatta Habertürk'ü bile o listeye zor alırım. Ama o kadar oylamalara, açılan anketlere rağmen sonuç böyle çıkıyorsa yapacak birşey yok malesef :/

En son Ahmet SARP tarafından C.tesi Kas. 21, 2009 9:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ahmet SARP
Ahmet SARP
MADawards
MADawards

Bölüm/Sınıf : İşletme/4

Character sheet

Mesaj tarafından Masum Aydın C.tesi Kas. 21, 2009 8:57 pm

ya ipek bence bu kadar kızma Neutral sonuçta biz objektif olarak reklamları oyladık sonuçlar böyle çıktı. taburla tüfekle dertleri olup olmaması bizi ilgilendirmez ki. her gazetenin ayrı bi duruşu vardır. gazetelerin ideolojilerine ve toplumda durdukları yerlere ödül verilsin diye aday göstermiyoruz ki,reklamlarına ödül verilsin diye aday belirliyoruz. endişeni anlıyorum ama, bence bu kadar kızma Neutral
Masum Aydın
Masum Aydın
Başkan
Başkan

Character sheet

Mesaj tarafından ipek C.tesi Kas. 21, 2009 9:05 pm

ipek demiş ki:tabur top tüfekle bir dertleri olduğu kesin ben de TSK'ya giydiriyim beni de takdir etsinler... ideolojiyi bir kenara bıraktım ama reklamın hiç bir numarası yok o zmn ,zaman'a haksızlık eşit oy almaları, ya da haber türk'ün şu ustalık temalı olan zaten süperdi yazık olcak gibi=(
reklamları önerenlerle oy verenler farklı kişiler heralde bir insan ikisi arasındaki farkı göremez mi yoksa?

siz beni görüşlerine kızdım sandınız kendimden alıntı yaparak cevap vereyim o zmn(:
ben diyorum ki ideolojisini geçtim ama reklamın ne özelliği var ki zaman'ın reklamını beğenen bunu nasıl beğenebilir diyorum ya da o bu kadar beğenilirken bu nasıl bu kadar beğenilebilir arada ciddi bir kalite farkı var biz bunu finalist diye çıkarcaz habertürk'ün ustalık'lı reklmı elencek diyelim,sonra böyle böyle reklamlar varken bu mu seçilmiş bilkentli kafası da bi acaip çalışıomuş derim dışardan bi insan olsam(:
gülen surat koyayım da kızdı demsinler:P
ipek
ipek
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından Masum Aydın C.tesi Kas. 21, 2009 9:13 pm

bu suratların işe yaradı Smile bende bugunku mat106 ya sinirlisin acısını bizden cıkarıosun sandım Smile Smile

bu dediğini de biraz tartışmıştık sanırım seçerken. habertürkün reklamları biraz duyuru niteliğinde. nasıl desem; vurucu bi reklamdan ziyade "bakın biz çıktık, haberiniz olsun" tadında bir reklam. artı dediğim gibi tarafın reklamının metni çok etkili. bi suratta benden Smile
Masum Aydın
Masum Aydın
Başkan
Başkan

Character sheet

Mesaj tarafından ipek C.tesi Kas. 21, 2009 9:30 pm

bu arada baya bir uzun yazmışım umarım okunur Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_lol
sınav evet bi bozdu dengemi benim w.d.etcekler bu sınavdan sonra vazgeçsin dye kolay sordum anlamına gelcek bişeyler söyledi hocamız ama ben bu sınavdan sonra w.d. etmeyi düşünebilrim:P metinde de bi şey yok beni vurmadı şahsen biliyo msun ben de gözlerimle izledim ama aynı etkiyi yartmadı desem:P Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_lol herkesin beğenisi farklı dicem ama bu kadar fark bana fazla geldi zaten reklam duyuru yapmaz mı amaç provakatörlük mü duyuru mudur bir reklam da :ürünü tanıtmak ya da ürünün artık ulaşılabilir olduğunu haber vermek mi amaç ne? başa dönelim reklamcılık ve pazarlama?? şimdi ben hu reklmı izledim diye yanayakıla taraf gazetesi mi ararım yoksa ermeni soykırımı hikayeleriyle adını dyduğum elif şafak'ı bana sempatik gösteren du bi okuyalım şu kadını dedirten haber türk'ü mü? hı yok vurucu olsun kışkırtsın bizi diyosak iyi reklamı bulmak için o zaman politik görüşe siyasete kafayı takan ben değilim sanırım???kendimizle mi çeliştik ne? ben çelişmedim bu reklam gazete hakkında bana =okur=tüketici hakkında hiç bişey söylemedi ama örneğin haber türk'ün reklamını izleyince evet çıkmış hımmm..şu yazarlar varmış aa evet aşk romanını yazan di mi fln diyosam bu ne olup bittiğini belirten izlemesi keyifli bir reklmsa bi de bunu alalım okuyalım diyosam daha iyi bir reklamdır içinde H ve T harfleriyle başlayan pek bir sözcük yok vurucu fln da değil amacı zaten bu değil..ama bu gerçekten bir reklamdır diğeriyse..bilemedim bir şey ama reklama benzemiyo Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile
ipek
ipek
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından Burak Akgul C.tesi Kas. 21, 2009 11:43 pm

hadi bn de bişe yaziim..
açıkcası bn de taraf-zaman-sabah 3lüsünün aday olmasından rahatsız oldum.bna göre tarafın yerine habertürk'ün ki olmalı..daha çoğu kişi taraf gazetesinin reklamını görmemişken bizim reklamı daa çok ses getirmiş olan habertürk'ünkini deil de onun reklamını göstermek eminim bi çok kişiden tepki alacaktır, yanlış anlaşılmalara yol açacaktır,,her ne kadar politik düşünmüyoruz desek de...
Burak Akgul
Burak Akgul
Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu

Bölüm/Sınıf : İşletme-2. Sınıf

Character sheet

http://twitter.com/burakakgl

Mesaj tarafından Nilüfer C.tesi Kas. 21, 2009 11:45 pm

biz bu değerlendirmeleri yaparken baştan belli kriterler koymadık, çok da profesyonel elemeler yapmadık. reklamların bizi nasıl etkilediğini göz önünde bulundurduk, reklamcılık kurallarının (ki nasıl kurallar olduklarını bilmiyorum ben, ders falan da almadım) nasıl uygulandığına değil, hangilerinin subjektif duyularımıza hitap ettiğine baktık.

teknik olarak bakarsak, taraf reklamını seslendiren insanın tonlamaları bana biraz yerine oturmamış gibi gelmişti, ama bu reklamı oyladım çünkü masum'un dediği gibi taraf'ın reklamında konsepte uyan bu kadar çok t harfini bir araya getirmek çok zor. taraf'ın Türkiye'nin durumuna ve bu durumda kendisi duruşuna yaptığı vurguyu çok başarılı bir şekilde anlatıyor; bence bu açıdan gayet başarılı bir reklam.

Zaman'la taraf'ı burada karşılaştırmak çok da doğru değil bence, farklı tarzlarda yapılmış iki reklam bunlar. ayrıca, dediğim gibi, subjektif bir şekilde kim neyi beğendiyse ona oy verdi. ikisi reklamı da beğenenler oldu -biri ben olmak üzere-, saygı duyulmalı bence. kaldı ki, ben oyların ideolojiden tamamen bağımsız olarak verildiğini düşünüyorum.

habertürk içine "ermeni soykırımı hikayeleriyle adı duyulan elif şafak'ı bana sempatik gösteren gazete" demişsin ipek. habertürk hakkında bir şey söylemeyeceğim -ki onlar da kaliteli bir çok yazarı kadrolarında bulunduruyorlar- ama elif şafak için konuşabilirim; kendisi ermeni soykırımı olduğunu söyleyerek reklam yapmak peşinde olan bir yazar değildi. baba ve piç'ten önce zaten yeterince tanınan ve hakkı teslim edilen bir yazardı (aldığı ödüllere bakabiliriz). bu ayrı bir tartışma konusu tabii.

ahmet'in dediği gibi, finalistlerin bu 3 gazete olmasından rahatsız olanlar da oldu, ama bu finalistlerin belirlendiği gün, ideolojiye bakmaksızın herkes beğenileri doğrultusunda oylama yaptı bence.

ayrıca ideolojik tartışmaya gireceksek medya kategorisinden çok finansbank'ın engels'i sansasyon malzemesi olarak kullandığı reklama da bir iki söz söylemeliyiz. (bence söylemeye gerek yok da, karşılaştırma yapmak için söylüyorum)

ben de bir iki gülen yüz koyayım, yanlış anlaşılmayayım Very Happy Very Happy gerçekten kimseyi eleştirmek niyetinde değilim ama zaman'ın da taraf'ın da reklamını beğenmiş biri olarak ne ideolojilerine ne temsil ettikleri - ya da temsil ettikleri iddia edilen- kişilere dayanarak oylama yaptım. (bu arada sabah'ın reklamı ve habertürk'ün mutfak konsepti de iyiydi bence.) orada bulunan diğer arkadaşların da benim gibi düşündüğünü biliyorum, bu konuyu tartışmıştık çünkü.

kızma bize ipek, istersen taraf'la ben iletişime geçeyim Very Happy

not: benimki de uzun olmuş, pardon, ama okuyun lütfen Razz Very Happy
Nilüfer
Nilüfer
MADawards
MADawards

Bölüm/Sınıf : işletme 2

Character sheet

Mesaj tarafından Nilüfer C.tesi Kas. 21, 2009 11:49 pm

Burak Akgul demiş ki:hadi bn de bişe yaziim..
açıkcası bn de taraf-zaman-sabah 3lüsünün aday olmasından rahatsız oldum.bna göre tarafın yerine habertürk'ün ki olmalı..daha çoğu kişi taraf gazetesinin reklamını görmemişken bizim reklamı daa çok ses getirmiş olan habertürk'ünkini deil de onun reklamını göstermek eminim bi çok kişiden tepki alacaktır, yanlış anlaşılmalara yol açacaktır,,her ne kadar politik düşünmüyoruz desek de...

böyle yanlış anlaşılmaların olacağını ben düşünmüyorum, olsa bile bizim verebilecek cevabımız var, biz bu mantıkla hareket ederek finalist belirlemedik. neden suçlu psikolojisine giriyoruz anlamıyorum. bu finalistleri oylamaya sunduğumuzda insanlardan tarafsızca oy kullanmalarını isteyeceksek önce biz elimizdekileri gerçekten olduğu gibi onlara göstermeliyiz. oylama sonuçlarına saygı lütfen Smile

ahmet destek ver ya Very Happy Very Happy
Nilüfer
Nilüfer
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından Masum Aydın C.tesi Kas. 21, 2009 11:58 pm

nilüfere katılıyorum suçlu psikolojisi tespitinde. sonuçta aday gazetelerden okumadığım ve büyük ihtimalle hiç okumayacağım gazeteler var, ama yine de onlara oy kullandım,çünkü iyi reklamlardı kanaatimce. sanıyorum ki o gün oy kullanan herkes benim gibi tamamen objektifti, gazetesini sevse de sevmese de reklamlara oy verildi. zaten herhangi bir sorun çıkacağını da sanmıyorum. endişelenmemize gerek yok bence rahat olalım. Smile Smile zaten en iyiyi biz seçmeyeceğiz, bunlar sadece aday. yoksa benim de beğenmediğim aday reklamlar var, ama demokrasi işte Smile Smile
Masum Aydın
Masum Aydın
Başkan
Başkan

Character sheet

Mesaj tarafından Ahmet SARP Paz Kas. 22, 2009 2:24 am

Nilüfer aslında böyle tartışmamız da güzel bir şey. Desteğe gerek yok hehe Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile

------------

"Tartışmalı film izleme gününde ben de Habertürk'ün listeye girememesine bozulmuştum (kötünün birazcık iyisi olarak gördüğüm için) ama objektif olabildiğimiz kadar olduk oylama yaparken. Sonuç da bu şekilde çıktı." demekten başka bir şey gelmiyor elimden objektif olabilmek adına. Ama kimsenin içine sinmiyorsa sadece medya kategorisi için bir başka oylama yapabiliriz Smile
Ahmet SARP
Ahmet SARP
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından recep Paz Kas. 22, 2009 3:04 am

Kristal Elma'ya Zaman ve Sabah hem sponsor olup hem de ödül kazanabiliyosa bizim bunları aday göstermemizde bence bi sakınca olmamalı. http://www.kristalelma.org.tr/

Reklamların içeriği ve vermiş olduğu mesajdan çok o mesajı nasıl vermeye çalıştığı ve ne gibi enstrumanları kullandığı bizim için önemli olan bence.

Her ne kadar oylama sürecinde öğrencilerin ideolojik düşünceleri özellikle medya kategorisinde ön plana çıksa da biz yine de işe reklamcılık açısından bakıp en güzel reklamı koymaya çalışmalıyız. En son kararı tabi ki oylamaya katılan öğrenciler söyleyecek.
recep
recep
MADawards
MADawards

Bölüm/Sınıf : İşletme Bilgi Yönetimi - Mezun

Mesaj tarafından ipek Paz Kas. 22, 2009 11:36 am

arkadaşlar ben ideolojiye takılmadım neden daha dikkatli okumayı denemiyorsunuz şimdi gerçekten kızıcam Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_biggrin : kızma bize ipek ,kızma ,aman ipek sakin!! ben diyorum ki bu dandik şey nasıl bu kadar oy aldı ve benim burda inatla söylemek istediğim şey biz finalist olarak en çok oy olan 3reklam filmini seçtiğimizde (oy kullananların sayısı da oldukça az ve de)çoğunluğa azınlığın tercihlerini sunucaz ve de bence habertürk'ün reklamına yazık olcak elif şafakla bir derdm yok benim ermeni soykırımıyla reklzm peşinde de demiyorum siz benim ideolojisini beğenmediğim için tepki gösterdiğimi sandığınızdan "öyle olsaydı habertürk'ün rklamını da beğenmezdim" diyip örnek le açıklmaya çalıştığım için söyledim ben onu siz daha iyi anlayasınız diye ama bu sefer de elif şafak avukatlığına soyundunuz Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_biggrin işimiz var o zmn...nilüfer bunlar sana bu arada Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile alıntı yapmayayım dedim çünkü çok uzundu...yani ben reklamı beğenmedim beğenenler de neden beğendiğini açıklmış benim endişem düğer güzel reklamların güme gitmesi Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_cry eğer sizin iddia ettiğiniz ya da sandığınız gibi taraf'ın görüşleriyle ya da elif şafakla bi sıkıntım olsaydı ben oynamıyorum ya derdim bu kadar da dil dökmezdim sonuçta bu görevi aldım iletişime geçicem.
ipek
ipek
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından Masum Aydın Paz Kas. 22, 2009 12:22 pm

ya ipek lütfen yanlış anlama ama bence sen anlatmak istediğin şeyi iyi anlatamadın ve konu buralara geldi. bence sen iyi anlatamadın diyorum; çünkü senden başka herkes, dediklerinden aşağı yukarı aynı şeyi anladı. Smile uzatmaya gerek yok bence. Smile artık kızcam fln demişsin çünkü Smile Smile (tırstım Shocked )

sonuç olarak gazetenin ideolojik duruşundan fln tamamen bağımsız olarak, sadece reklama kötü reklam diyorsan, konu buralara kadar gelmemiş olmalıydı. oylama yapıldı, bu reklamlar oy aldı ve aday oldu. benim de sevmediğim reklamlar var kategorilerde. Ancak sırf ben sevmedim diye o reklamlara müdahale edemeyiz. Haa şu var, yaptığın şey güzeldi. Evet reklamlara müdahale edemeyiz ama fikrimizi çok açık söyleyebiliriz. Kimbilir belkide fikrimizi söyledikten sonra diğerleri de katılır bu fikre ve orda bir düzenleme yapılabilir. Ama bu sefer öyle olmadı. Çok samimi ve içtenlikle fikrini söyledin ama sanıyorum kimse katılmadı bu seferlik. Smile Smile

barış ve kardeşlik için gelsin suratlar : Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Wink Wink Smile Wink
Masum Aydın
Masum Aydın
Başkan
Başkan

Character sheet

Mesaj tarafından ipek Paz Kas. 22, 2009 6:25 pm

ben reklam açısından değerlendirdim hatta sayfanın başına dönersen ilk yorumumu görebilirsin;siz fikir yönünden değerlendirdiniz eğer ben fikri vurgulamak isteseydim zaman gazetesinin reklamını da aynı nedenlerle beğenmezdim;çünkü senin değiminle(ki bunu da benim sadece reklamla ilgili yaptığım yorumun altına yazdığın cevapta görebilirsin)her 2 gazete de Türkiye'nin bugünkü durumunu aynı bakış açısından anlatmakta zaten...
anlayamadığınız için fikrime katılamadınız Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_lol Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_exclaim
ipek
ipek
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından Masum Aydın Paz Kas. 22, 2009 7:13 pm

peki Wink
Masum Aydın
Masum Aydın
Başkan
Başkan

Character sheet

Mesaj tarafından Ahmet SARP Paz Kas. 22, 2009 7:17 pm

Arkadaşlar birşeyleri tartışıyor olmamız çok güzel, bu kategorideki bazı reklamlarda bir bakıma propaganda-kışkırtma da içeriyor olabilir ancak hem tartışmalı film etkinliğimizde hem de onu takip eden hafta forumda tüm MadAwardslılara açık olan oylama sonucunda finalistlerimiz bu reklamlar çıktı. Bu saatten sonra bu halde devam etmeliyiz bana kalırsa Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile Sinirlerimiz yatışsın biraz Smile
Ahmet SARP
Ahmet SARP
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından Masum Aydın Paz Kas. 22, 2009 7:21 pm

biz ipekle hallettik zaten ya sorunu Smile diimi ipek? Smile
Masum Aydın
Masum Aydın
Başkan
Başkan

Character sheet

Mesaj tarafından Nilüfer Ptsi Kas. 23, 2009 12:46 am

sözlerimi ben de ipek'e yönelteyim alıntı yapmadan Smile

elif şafak avukatlığına açıklık getirelim, habertürk reklamından bahsetmeye çalışırken ermeni soykırımı falan filan demek gereksiz olmuş, ben de bir "elif şafak sever ve takdir eder" olarak bu gereksiz notu düşmem gerektiğini düşündüm. haklının yanındayım Very Happy

geri kalan konu başlıkları çözüme kavuşmuş sanırım Smile
Nilüfer
Nilüfer
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından ipek Ptsi Kas. 23, 2009 7:52 pm

Masum Aydın demiş ki:biz ipekle hallettik zaten ya sorunu Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile diimi ipek? Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile
evet (= zaten sinir fln yok bütün suç yazı dilinde(= böyle smilyler koyuyoruz ama yetmiyo işte:p
ipek
ipek
MADawards
MADawards

Character sheet

Mesaj tarafından ipek Ptsi Kas. 23, 2009 7:55 pm

Nilüfer demiş ki:sözlerimi ben de ipek'e yönelteyim alıntı yapmadan Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile

elif şafak avukatlığına açıklık getirelim, habertürk reklamından bahsetmeye çalışırken ermeni soykırımı falan filan demek gereksiz olmuş, ben de bir "elif şafak sever ve takdir eder" olarak bu gereksiz notu düşmem gerektiğini düşündüm. haklının yanındayım Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_biggrin

geri kalan konu başlıkları çözüme kavuşmuş sanırım Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile
evet gereksiz yorumlar yapılınca daha fazla örnek vermek case study yapmak adına öyle bir gereksizliğe sevkettiniz beni artık gönlümü alırsınız bi ara Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_smile hak meselesini bir daha düşün derim insaf! Taraf Gazetesi Yeni reklam filmi "Tarafım" Icon_cry hiç bir mecburiyetim yokken bu kadar açıklama yaptım haksızlığa uğramamak içindi oysa ağlıyciiim şimdi=P
ipek
ipek
MADawards
MADawards

Character sheet

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics